Závody

3.ročník Memoriál Kristýny Hořínkové a 1.ročník Pavel Merta

8. října 2014 v 18:29 | Kraťas
Pozor pro všechny kteří čekají na informace o Memoriálu jsou již ZDE - prosím čtěte pozorně.

3.ročník Memoriálu Kristýny Hořínkové
A
1.ročník Memoriálu Pavla Merty
1.Závod se uskuteční 2.11.2015 na našem revíru ODRA 2a - podrevír 5
2.Závod proběhne jako závod dvojic (mládež do 18-ti let + starší 18-ti let) - nalosování záleží pouze na pořadateli
3. Potvrzení o účasti prosím zasílejte do 27.10.2014 po tomto datu se již nebudete moci do závodu přihlásit
4.Závodu se mohou zúčastnit pouze řádně přihlášení a pozvaní členové ČRS
Pravidla závodů:
1.Chytá se na jeden návazec - na dva rybářské pruty od každého účastníka
2.Technika: plavaná.položená nebo feeder
3.Vnadění je povoleno dle pravidel LRU
4,Návnady a nástrahy lze použít dle vlastního uvážení
5.Počítá se každá ulovená ryba
6.Zahájení závodu je v. 8,00hod - ukončení ve 13,00hod.Chytá se po celou dobu bez přestávky - lovící může odejít se sektoru a zase se vrátit
7.Kontrolu úlovku provádí vždy kolega s druhého sektoru a zároveň i zápis úlovku
8.Bodování: každá ulovená bílá ryba 1cm= 2body
každá ušlechtilá ryba 1cm= 1body
Určení vítězů:
Součet bodů - vítězí nejvyšší součet
Při rovnosti bodů - se losuje - nůžky, kámen, papír
Během závodu mohou být vyhlášeny speciální ceny
Přihlášení do závodu odešlete na email adresu : mkratas@centrum.cz
Závod proběhne za každého počasí
Výbor MS ČRS Poruba 1 - Svinov

Listopadové Bečkárenské závody 17.11.

9. prosince 2010 v 21:12 | Radim
Ráno jako obvykle přijíždím mezi posledními, rychle vytahuji věci z auta a už se hrnu za ostatníma na boudu. Kluci už mají vše připraveno, je namícháno krmení, které je spravedlivě rozporcováno, je uvařen horký čaj s rumem (tedy vlastně s rumovou trestí) a už mám vylosován i sektor, máme poměrně dobré místo - pěkně zastrčené v rohu rybníčku, takový malý forhont.

Každý z vedoucích chytá ve dvojici s některým z dětí. Já dnes budu chytat s Lukášem, takže chceme všem ukázat jak na ně a s přehledem vyhrát. Po příchodu do sektoru vše rozbalujeme, navazuju si jeden match prut - je bezvětří, takže na naše vyhlédnuté místo vzdálené od břehu cca 15 metru bez problému dohodím se splávkem o nosnosti 1g. Návazec dávám 0,10mm a háček vel.16, chci ze začít trochu jemněji, protože nevěřím, že ryby půjdou ,,na hod'' a bude potřeba z vody vytěžit každý záběr. S Lukášem se domlouváme kdo kde bude chytat a krmíme dvě místa, jedno přímo před námi na 15 metrech, kde házíme základní krmení a jedno asi dva metry od kraje u vrbiny rostoucí z vody, tady krmíme dvěma malýma kuličkama. Na háček dávám dva červy a čekám na signál začátku závodu. Nahazuju hned po signálu a obratem proměňuji rychlý záběr - malá plotička. Lukáš má taky záběry, ale má větší háček a hrubší montáž, tak se mu malé ryby nedaří zaseknout, zatím montáž neměníme s tím, že bude čekat na velkou rybu. Záběry pomalu ztrácejí na intenzitě a asi po hodině lovu jsme bez záběru úplně. To ale neplatí pro ostatní, každý má už alespoň jednoho kapra, jen my stále zůstáváme u sardinek. Tímto stylem chytáme až do konce, stále bez velké ryby, pouze malé rybky.

Po zvážení úlovků má nejvíce dvojice Filip a p.Mužík, druzí skončili David s Michalem a jako třetí se umístil Radim a Marcel. Každá dvojice dostala hodnotné ceny, takže domů nikdo nešel s prázdnou. Všichni si také odnesli pěkného kapříka. Po celkovém ukončení byl pro všechny připraven opravdu vynikající guláš, takže i zimou zkřehlí lovci se zahřáli.

Myslím si, že se tento malý závod v pohodovém duchu povedl, všichni jsme si pěkně zachytali. Na to, že bylo 17.11., bylo i poměrně pěkné počasí. Velké poděkování samozřejmě patří Milanovi Kratochvílovi, Honzovi Hořínkovi a Honzovi Skurovi, kteří tento závod zorganizovali. A myslím si, že se už určitě všichni těšíme, až si tento závod zopakujeme příští rok.

Pro závodníky Zlaté udice

8. května 2010 v 17:08 | Honza
Pro ty z vás, kteří náhodou ještě nemají doma otázky a odpovědi, tady vám dávám odkaz, kde si je můžete stáhnout. Zde klikni pro testy zlaté udice pro rok 2010

Stačí kliknout na výše uvedený odkaz a poté se vám ukáže soubor v pdf. Klikněte v levém horním rohu - vedle dvou modrých šipek na ikonu diskety a tím se vám otevře okno, kam chcete uložit daný sobour. Takže už se můžete učit všichni.

Pokud byste něměli ještě něco k rybolovným znalostem nebo byste si chtěli vyzkoušet jak na tom jste pak klikni zde - stránky ZU.
Nahoře v záložkách si můžete měnit zda se chcete učit rostliny, ryby, živočichy, nebo zda si chcete vyzkoušet jak na tom jste.

Teď je to jen na vás. Všechno jsem vám dal k dispozici, tak ne že se pak budete vymlouvat, že jste něco neměli. Máte týden na to se to naučit. Jak jsem vám říkal, pokud budete chtít uspět, naučtě se to na 100%. Jak testy, tak poznávání ryb, rostlin i živočichů - je to nejdůležitější část závodů. Pokud se vám nepodaří zachytat a nenahážete, zde můžete nasbírat cenné body. Nebojte vy to zvládnete. Hlavně se z toho nestresujte, že něco neumíte. Hlavu vám neutrhnem, pokud uvidíme, že jste se na to nevykašlali. Takže hodně štěstí při učení a ve středu na tréninku ahoj - jo zřejmě půjdete potrénovat na odru.

REVIEW- 3 stateční a 3 poháry, aneb první letošní závody na Zámečku

8. května 2010 v 16:40 | Honza
Zima pominula a všichni se těšili už na to, jak si pořádně zachytají. První možností změřt své síly a ukázat ostatním svůj um, měli naši mladí rybáři 17.4. 2010 na Zámeckém rybníku v Ostravě-Porubě, kde se konal 3. ročník závodů v LRU pro mládež.
zámecký rybník
Nejen kvůli omezenému počtu startovacích míst na zámeckém rybníku, ale především díky tomu, že naši svěřenci ještě neměli splněné své povinnosti a nezískali platnou povolenku pro rok 2010, vydali jsme se bojovat s třemi statečnými - za žáky to byli David Hajduček, který zde absolvoval své první závody v kariéře, dále Honza Mokroš (už má na svém kontě umístění na stupních vítězů), no a za dívky to byla Kristýna Hořínková, která má doma také sbírku pohárů.
     Předpověď počasí slibovala na sobotu docela pěkné počasí, ale celé dopoledne a především ráno tomu vůbec neodpovídalo. Byla pěkná zima a nepříjemný vítr způsoval to, že se někteří závodníci věnovali spíše rozhýbání ztuhlých končetin, než rybolovu. První kolo dopadlo pro nás úspěšně, všcihni 3 stateční nachytali a zařadili se na přední příčky. Připomenu, že tyto závody se liší od ostatních tím, že se sčítají body za délku ryby, nikoliv za váhu. 
     Teď už zbývalo nepokazit druhé kolo a mohli jsme se těšit na první úspěchy v letošní sezóně. Jak tomu tak bývá, v druhém kole se rybám už moc z vody nechce a proto jsou úlovky téměř nulové. Naši svěřenci si ale našli způsob jak dostat alespoň pár ryb na břeh a to jim zajistilo konečná umístění na stupních vítězů a také pěkné ceny a poháry do sbírky.

Tyto závody ukázaly, že by se letošní závodní sezóna mohla pro naši skupinu vyvíjet dobře. Takže všem třem děkuji za předvedený výkon a gratuluji.
Konečné umístění:
Hořínková Kristýna: 2. místo - kategorie dívky
Mokroš Jan: 2. místo - kategorie žáci
Hajduček David: 3. místo - kategorie žáci

Pzn. foto ze závodů zde dodám, až mi je Vojta pošle - že Vojto:)


Přehled závodů v r. 2010

2. února 2010 v 18:50 | Honza
Jak jsem slíbil, píšu vám zde termíny závodů, kterých se zúčastníme. Vrcholem je ZLATÁ UDICE, kam náš kroužek pojede reprezentovat 6 nejlepších z vás. O tomto závodě jsem se již kdysi zmiňoval, ale pro připomenutí, jedná se o soutěž družstev, která trvá dva dny a skládá se ze tří částí. Z lovu ryb udicí (závod probíhá na řece) a druhý den se závodí v RT (skish, arenberg, muška terče, muška dálka, zátěž dálka) a taky ve znalostech (poznávání ryb, rostlin a živočichů a testy - ty co s vámi právě děláme). Tato soutěž má tři kola - městské, krajské a celorepublikové, které se letos koná tady u nás v Ostravě. Takže pokud budete se snažit a budete trénovat máte možnost postoupit do republikového kola (kde poslední roky nechybí náš zástupce) a můžete tak změřit své dovednosti s ostatními závodníky z celé ČR.
Na Zlatou udici budu vybírat ty, kteří se budou snažit na trénincích - půjde jim RT a RZ a také podle výsledků z jednotlivých závodů. Takže se snažte a trénujte. Vy na to máte.

termíny závodů

17.4. Zámecký rybník - LRU do 15 let
24.4. Svinovské tůně - domácí závod - X. ročník, takže to bude velké
25.4. Šenov
1.5. Výškovické tůně
15.-16.5 ZLATÁ UDICE - městské kolo
4-6.6. ZLATÁ UDICE - krajské kolo

Závody v RT

14. ledna 2010 v 16:07 | Honza
Využijeme tělocvičnu k nácviku atmosféry závodů v RT. Protože moc závodů v dnešní době v RT není, máte možnost se jich zúčastnit většinou jen na Zlaté udici, což jsou mnohdy pro vás první takovéto závody v životě a vy nevíte co dělat. Proto jsem se rozhodl udělat si své vlastní závody v rámci tréninků, ať víte jak to chodí, jaké jsou pravidla,či postupy. Budou 3 závody, které se vyhodnotí celkově až po skončení všech třech. Do celkového pořadí se budou započítávat jen 2 nejlepší závody, tedy ten nejhorší se nepočítá (to znamená, že pokud se vám některý závod nepodaří, nebo budete nemocni a nepříjdete, nemusíte věšet hlavu, máte ještě 2 pokusy).

termíny závodů:
22.1. 2010
12.2. 2010
5.3.2010 - vyhlášení vítězů

Závodit se bude v disciplínách skish a arenberg (plachta)

Před každým závodem všem vysvětlíme pro jistotu pravidla a i v průběhu vám budeme radit.
No a nakonec se můžete těšit i na drobné ceny.

Takže v tělocvičně trénujte a trénujte a když vám něco nepůjde, klidně přijďte a my vám poradíme.

V sobotu jsou závody na Bečkárně!!

23. dubna 2009 v 10:20 | Honza
V sobotu jsou závody na Bečkárně, kam počítáme se všemi. Kromě Katky a Barči, které jsou omluveny. Můžete se těšit na krásné ceny a po vašem vystoupení minulý týden na Zámečku se těším na vaše úspěchy i na domácí vodě. :)
Pro ty, co se náhodou nedostaví zítra na trénink. Sraz bude v sobotu na bečkárně v 6:00 h. Propozice jsou tady na stránkách taky vyvěšeny, takže se na ně můžete kouknout a informovat rodiče. Konec je naplánován mezi 15:30 a 16:00h.

Takže ještě jednou: na závody jdete všichni kromě Barči a Katky. Ostatní se jich zúčastní, protože jste všichni šikovní a zasloužíte si to.

IX. ročník závodů v LRU o Pohár Svinovských tůní

2. dubna 2009 v 10:54 | Honza
Těm, kteří ještě neví nic o našich závodech, které se uskuteční 25.4. 2009 na Bečkárně přikládám zde propozice a také plakát s uvedenými partnery akce. Jsou to závody pro všechny, kterým nebylo ještě 19 let a mají platnou povolenku, takže pokud máte nějakého kamaráda, příbuzného, který nechodí nikam do kroužku, ale má povolenku, klidně ho vemte s sebou.

NOVÁ RUBRIKA ZÁVODY

2. dubna 2009 v 10:13 | Honza
Vytvořil jsem novou rubriku závody, kde se dozvíte termíny závodů, kterých bychom se měli zúčastnit. Takový malý přehled ať víte, kdy si přibližně udělat volno. Dále pak budu psát, kdo na jaké závody pojede. Neboť ne všude se budou moci všichni zúčastnit. Chci zdůraznit, že účast na závodech je pro vás možnost poznat revíry na Moravě a taky získat mnohdy krásné ceny. Závodů se budou účastnit ti, které vybereme - za odměnu (za účast na treninzích, snahu se něco naučit). Takže se může stát, pokud nebudete chodit na tréninky a pak budete chtít jet na závody, že vás nevybereme. Takže chválím všechny ty co pravidelně chodí.

Termíny závodů:

18.4. LRU zámeček Poruba
19.4. RT Lhotka (trojboj - skish, plachta, dálka) - vyzkoušení si spíše atmosféry závody v RT, určeno
pro ty, kteří alespoň dohodí na terč.

25.4. IX. ROČNÍK ZÁVODŮ V LRU O POHÁR SVINOSVKÝCH TŮNÍ
- závody na Bečkárně, doufám, že se jich zúčastníte všichni. Je potřeba mít do té doby povolenku.

26.4. LRU Šenov
16.-17. 5. městské kolo Zlaté udice
nejdůležitější závod v roce - doposavad každou skupinu reprezentoval tým 6 závodníků (4 žáci, 1 dorost, 1 žákyně). Letos budou možná změny. Budu vás informovat. Závodí se v LRU, RT a RZ (lov ryb jeden den, druhý den - rybolovná technika - 5 boj a poznávání rostlin ryb a živočichů + test) Chytání proběhne v sobotu 16.5 na Odře u Bečkárny a druhý den se přesuneme do Lhotky u Ostravy, kde proběhne RT a RZ.

5.-7.6. Krajské kolo Zlaté udice -j en pro ty, kteří se probojují z městského kola (postupují první z dorostu, první z dívek a taky první 4 žáci) Po krjaském kole následuje republikové kolo.

13.6. LRU Příborský pohár


toto jsou zatím známé termíny závodů. Na podzim ještě budou asi 2. Propozice jednotlivých závodů vám vždy sdělíme.
 
 

Reklama