Aktuality

Memoriál Kristýny Hořínkové 2.ročník

10. září 2013 v 12:29 | Kraťas
MEMORIÁL Kristýny Hořinkové
2.ročník
Závod se uskuteční dne 02.11.2013 na našem revíru Odra 2A-podrevír 5 - Bečkárna
Závod proběhne jako závod dvojic(dospělý člen ČRS a mládežník do 18-ti let dle nalosování)
Potvrzení o účasti prosím zasílejte do 30.10.2013
Závodu se mohou zúčastnit pouze řádně přihlášení a pozvaní členové ČRS !!!!!
Pravidla soutěže:

1.Chytá se na jeden návazec - na dva rybářské pruty od každého účastníka
2.Technika:plavaná.položená nebo fider
3.Vnadění je povoleno dle pravidel LRU
4,Návnady lze použít dle vlastního uvážení
5.Počítá se každá ulovená ryba
6.Zahájení závodu je v 8,00hod - ukončení ve 12,00hod.Chytá se po celou dobu
bez přestávky - lovící může odejít se sektoru a zase se vrátit
7.Kontrolu úlovku provádí vždy kolega s druhého sektoru a zároveň i zápis úlovku
8.Bodování: každá ulovená bílá ryba 1cm= 1bod
každá ušlechtilá ryba 1cm= 2body
Určení vítězů:

Součet bodů - vítězí nejvyšší součet
Při rovnosti bodů - se losuje - nůžky,kámen,papír
Během závodu mohou být vyhlášeny spec.ceny
Přihlášení do závodu odešlete na email adresu :mkratas@centrum.cz
Závod proběhne za každého počasí
Srdečně zve výbor MS ČRS Poruba 1 - Svinov

Schůzka v pátek 13.9.2013

10. září 2013 v 11:11 | Kraťas
Ahoj pro všechny.
V pátek si do kroužku každý donese kus párku na opekání a chlebík - ostatní dodáme.Poněvadž v rámci kroužku bude u nás na rybářské chatě - probíhat setkání s občany Svinova a jejich vedením na radnici.V případě že nebude pršet tak si vemte s sebou vše na přívlač, v případě deště budeme v boudě a budeme kontrolovat materiál po táboře. Opékat se bude za každého počasí.S pozdravem Kraťas

Zahájení kroužku

12. srpna 2013 v 19:50 | Kraťas
Ahoj zahajujeme 6.9.2013 v 15.00 hodin. Kraťas

Pozor - kontaktujte mně ihned

12. srpna 2013 v 10:53 | Kraťas
Ahoj všichni.
MO ČRS Havířov pořádá dne 7.9.2013 první závody v LRU na Těrlické přehradě.Prosím všechny - kteří se rozhodnou jet ať mně kontaktují do 24.8.2013.Nutné - kvůli zaslání přihlášky.

http://www.rybari-havirov.cz/images/stories/na-web/nahledy/zavod.jpgČeský rybářský svaz
MO Havířov
VÁS ZVE, NA 12. ročník soutěže o HAVÍŘOVSKÝ POHÁR
V lovu ryb udicí mládeže, která se koná dne 7. září 2013
Na sportovním revíru Těrlická přehrada (471 131 Stonávka 2A)
Propozice:
Soutěž je vypsána pro jednotlivce ve třech kategoriích:
do 15 let žáci / dívky
16 až 18 let junioři - chlapci, dívky
Závod proběhne ve dvou kolech.
ČASOVÝ PLÁN:
Prezentace 06:30 - 07:00
Losování prvního kola 07:0 - 07:10
Nástup do sektoru 07:10 - 08:10
Krmení 08:10 - 08:15
Průběh prvního kola 08:15 - 11:15
Přestávka, vážení úlovků, občerstvení 11:15 - 12:15
Losování druhého kola 12:15 - 12:25
Nástup do sektoru, příprava 12:25 - 13:10
Krmení 13:10 - 13:15
Průběh druhého kola 13:15 - 15:15
Vážení úlovku, vyhodnocení závodu 15:15 - 17:00
Je zakázáno používat patentky (krmení i lov)
Úlovek ušlechtilých ryb (kapr, amur, štika a candát) se do výsledků nezapočítává.
Každý soutěžící si může s případně ulovených ryb jednu ponechat tím, že si ji musí zapsat do svého osobního záznamu o úlovcích na povolence.
Ulovená štika nebo candát musí být okamžitě puštěn zpět do vody.
Závodník musí ryby uchovávat živé až do doby vážení.
Celkové povolené množství masových červů je ½ litru na jedno kolo. Povolené množství krmené (v mokrém stavu připravené k použití) je 5 litrů na jedno kolo.
Délka prutu pro všechny kategorie (žáci, dívky, dorost) dle fyzických dispozic závodníka, max. 11,5 m
Pořadatel si vyhrazuje právo, v případě nepříznivého počasí, na úpravy časového plánu podle aktuálních okolností! Dále si vyhrazuje právo připustit k závodu předem nepřihlášená družstva jen do kapacity závodních sektorů
Protesty proti porušování vypsaných propozic a výsledku závodu přijímá vedoucí závodu, nejpozději do ukončení závodu. Na pozdější protesty nebude brán zřetel. Protesty bude řešit vedoucí závodu a hlavní rozhodčí, spolu se všemi vedoucími závodních družstev.
Pořadatel si vyhrazuje právo podle okolností ceny sloučit, rozdělit, případně některé neudělit.
Informace o nádrži Těrlická přehrada:
Příjezd k revíru je přes Havířov směr na Český Těšín, u motelu Fridrich odbočit ke hřbitovu, dojezd až k vodě.
Prodej nápojů a občerstvení zajištěn. Stravné pro účastníky závodů je 50,- Kč na osobu.
Další informace o soutěži získáte na http://www.rybari-havirov.cz/ nebo na tel. č. 737 611 051 p.Marosz.
Přihlášky zasílejte nejpozději do 24. srpna 2013 na tel. č. 737 611 051 nebo na e-mail Maroszvlado@seznam.cz

Pohled zpět na tábor 2013

9. srpna 2013 v 11:54 | Kraťas

Pohled zpět na náš tábor na Slezské Hartě.
Sraz v pátek na Bečkárně v 10,oo hod, za pomoci mých kamarádů a členů ČRS jsme naložili auta veškerým materiálem pro zázemí , k tomu doložili 85% proviantu a vyjeli směrem tábořiště Slezská Harta.
Ihned po příjezdu rychle vyložit auta, ať nemusíme platit zbytečně řidiče, horko je hrozné, po vyložení jdeme do vody. Po chvilce zchlazení jsem odpoledne společně s mými kamarády a známými, postavili zázemí pro náš pobyt. Kdo tam byl ví jaké bylo nesnesitelné horko. Večer jsme všichni nahodili ty naše pruty a kochali se klidem a krásou Slezské Harty. Poslední chvíle odpočinku před příjezdem účastníků. Probrali jsme taktický plán a byla zde půlnoc. Za chvíli je tu máme a tak rychle spát a načerpat ještě trošku sil.
Sobota - ráno už od 5,oo hod hrozné horko, stavíme bójky na označení krmných míst, přebíráme nádhernou základnu od našich kamarádů se skautského oddílu Poseidon. Čas rychlé běží a už dorazili první účastníci. Ve 14,oohod již všichni dorazili - ihned jsme je vyhnali se v tom příšerném horku do vodního živlu a my Tam skočili také. Následuje seznámení s prostorem tábořiště a poučením o chování se na táboře. Večer hurá na ryby. Chytili jsme několik úhořů a větší cejny. O půlnoci všichni spát.
A je tu neděle, budíček dle přání již ve 04,oo hod a světe div se - vstávají s obtížemi ale všichni. Hned první den první přednáška o lovu sumců , o systémech na lov sumců i s názornými ukázkami. Velké díky našemu kamarádu Petru Plisníkovi - děcka i dospělí nadšení a otázky se na něj jen hrnuli. Odpolední bojová hra o přežití - šerm ve vodě - vyřádili se všichni i dospělí.
Pondělí - ukázky použití lodí a názorná plavba na lodích, pro některé nezapomenutelný zážitek. Velká bojovka o jídlo. Celkem se povedla a ukázala se solidarita a dělba o jídlo. Jinak by jeden tým skončil pouze na chlebu a paštice a druhý by mněl hody. Pak se chytalo a chytalo a ryby nebrali, najednou se setmělo a hnala se na nás obrovská bouře, všichni ihned velmi rychle sbalili co mohli ,vítr nám poničil hangáry a zázemí , ale celkově se nám hlavní nápor bouře vyhnul a všichni obdivně sledovali v dálce oblohu kde se střídal blesk za bleskem.
Úterý - velký den pro naše kamarády Jarku a Arnošta, dnes budou oddáni. V 11,30 přijel místostarosta Bruntálu i s úředníci s matriky a přesně ve 12,00 hod začal civilní obřad. Po té následovaly svatební hody. Oddávající úředníci byli nadšeni a i novomanželé se rozplývali štěstím. Vše klaplo jako na drátku a tak se vše povedlo. Všechno jsme zadokumentovali a najdete na těchto stránkách v Galerii a Táborová svatba.
Středa - vstávalo se až okolo 8,00hod a všichni se hned řádně vykoupali. Velké horko a dusno. Ukázky se systému v lovu kaprů a jejich názorné ukázky. Odpoledne vybíjená s kamarády s vedlejšího tábora. Šli na nás velmi chytře, postavili proti našim klukům družstvo velmi krásných dívek a naší kluci prohlásili, že přece nemohou ty holky trefovat a celé utkání prohráli. Po té až do půlnoci lov ryb, někteří slabší jedinci odpadají a jdou již okolo 21,oo hod spát.
Čtvrtek - výprava na hráz přehrady a cesta dolů pod hráz k výpusti - nádherné místo na sledování mníků - je jich zde vysazeno velké množství - a i my mněli to štěstí že byli viděni. Po té všichni dorazíme do obchodu, kde někteří jedinci, kdyby mohli, vykoupí všechny nanuky a coly. Navštěvujeme rybářský dům a dokupujeme některé potřebné věci k rybařině. Odpoledne vyjíždějí všichni pod vedením zkušených učitelů na plavbu loděmi. Plánuje se návrat do hodiny nakonec se to protáhlo až na 3 hodiny. V podvečer jsme pozvali vedlejší tábor na naše představení pohádek o Perníkové chaloupce a Mrazíkovi. Všichni jsme se mohli uchechtat a pohádky se velmi povedli. Po té večerní táborák s hodnocením, upečení špekáčků kolik kdo sní a troškou zpěvu.
Pátek - začínáme nočními hrami - od 01,00 - 2,30 hod mají všichni dva budíčky a po té všichni povinně vstávají již ve 4,oo hod a už mně nemají rádi. Těch výmluv co jsem slyšel a protestních akcí co se vymyslelo. Dopoledne přívlač a výjezd na lodích - celkem to všechny uchvátilo a chtěli by jezdit stále. Odpoledne přijela skupina Holá Hop s Hrabyně a předváděla žonglování a používání obručí na cviky. Opět jsme se sešli s vedlejším táborem. Po té si mohli všechny děti tyto cviky vyzkoušet a zkoušení nemělo konce. Večer už toho mněli skoro všichni dost a tak se vyhlásil volný večer - asi 60% šlo spát a zbytek šel na ryb.
Sobota - den odjezdu. Všichni vstávají ve čtyři ráno - ještě na chvíli na ryby - a hned po snídani balení a úklid tábora. V 10,00 hod už všichni na cestě domů.
Toť vše co mohu napsat k táboru 2013.
Hodnocení tábora zase příště.
Kraťas

Konec soustředění.

3. srpna 2013 v 20:11 | Kraťas
Krásný večer pro všechny.
Právě jsem do sekce galerie uložil fotografie - Tábor 2013 a Fotografie Táborová svatba 30.7.2013.Povídání o táboře dodám do týdne a postupně i fotografie od kolegů až mi je pošlou.
Přeji krásný zbytek léta.
Kraťas

Soustředění

22. července 2013 v 18:02 | Kraťas
Ahojte,ahojte,už se to blíží za 5 dnů začínáme.Počasí bude supr teplota okolo 34°C, ale bouřky nás neminou a proto už aby to začlo a celý tým pod mým vedením se na Vás velmi těší a už nyní.Takže hurá,já jedu už v pátek.Milan

Prázdniny 2013

29. června 2013 v 9:54 | Kraťas
AHOJ,AHOJ,AHOJ pro všechny.
Všem Vám přeji krásné prázdniny,hodně sluníčka ,tolerantní rodiče a hlavně co nejvíce krásných úlovků. Těším se na 27.7.2013 na soustředění na Hartě kde Vás opět uvidím.Jo, a těšte se bude to stát za to - program bude opravdu velmi nabitý.
Pokud něco potřebujete zapůjčit nebo nevíte co si vzít na Hartu tak mi napište nebo volejte než ve čtvrtek 25.7.2013 odjedu na Hartu.
Ahoj Kraťas

Závody Mariánské Hory 25.5.2013

28. května 2013 v 16:19 | Kraťas
V sobotu jsem se vypravil s torzem čtyř našich borců na závody v LRU v Mariánských Horách. A jak to dopadlo?tož počtěte níže.
Počasí nic moc - zima a deštivo a donutit ryby papat bylo velmi složité a stálo nás to dost sil a umu.Ale výsledek stál nakonec za to.Když pominu že vítěz byl vyhodnocen s jedinou rybou a to největší ulovenou - tak jsme obsadili 2.místo - které vybojoval Honza Dorčák a dále 4.místo,5.místo a 6.místo - Jan Mokroš,Jan Lubojacký a Martin Nožička.
Na to že jsem byl na celé závody sám si myslím že to byl docela slušný výsledek.
Závěrem chci poděkovat klukům za účast a že zabojovali a ukázali všem jak se bojuje za naší Místní skupinu.
Kraťas

Hodnocení Zlaté udice 2013

13. května 2013 v 21:22 | Kraťas

Poděkování našim klukům za reprezentaci naší MS na soutěži Zlatá udice.
Chci ještě jednou poděkovat naším šikovným klukům za vzornou reprezentaci našeho kroužku mládeže.
Kluci ve složení : Patrik Vandio,Matyáš Horáček,Martin Nožička,Honza Mokroš,Honza Lubojacký,Filip Langer a David Hajdůček bojovali jako správní členové MS ČRS Svinov a jejich umístění bylo i pro mne velmi velkým překvapením. Nebudu je hodnotit jako jednotlivce, ale jako tým, který pomalu a jistě dozrává a bude opět velkým soupeřem všem družstvům, které se proti nim postaví. Je velmi dobře že máme v záloze další - kteří se tlačí na jejich výsostné místa - a věřím že již po prázdninách se někteří posunou do družstva.
Zároveň musím poděkovat ochotě rodičů - že s námi jezdí po všech závodech,hodně pomáhají a plní pokyny které si před závody dáváme.
Umístění kluků: žáci :Jan Lubojacký - 4. místo
Jan Mokroš - 6. místo
Martin Nožička - 10. místo
Matyáš Horáček - 14. místo
Patrik Vandio - 15.místo
dorost: David Hajdůček - 4. místo
Filip Langer - 6. místo

Jednotlivé hodnocení si uděláme na letním soustředění a celkové vyhodnocení letos uděláme až na letním soustředění na Slezské Hartě.
Kraťas
 
 

Reklama