O táboře 2014

31. srpna 2014 v 20:41 | Kraťas |  Aktuality
Dovolte mi dřív, než začnu psát o táboře, poděkovat těm, kteří nám velmi pomohli. Ať již se jedná o jednatele ÚS ČRS Ostrava p.Jaroňovi za umožnění zázemí na rybářském domě v Roudnu, zároveň i předsedovi MO ČRS Ostrava p.Sklenáři za pomoc při zajištění zapůjčeni služebního vozidla MO ČRS Ostrava na celý tábor.
Jako i firmě VITALITA - za perfektní zpracování a dodání masa, salámu, vajec pro kuchyň. Firmě CANIS - za darování nádherných triček pro všechny účastníky, fa. Danter - za reklamní předměty, fa. Petr Klais - za nádherné boilies pro všechny účastníky, fa. HFO Consulting - za darování umělých nástrach pro přívlač a fa. R-SPEKT - za dary na kaprařinu, ze kterých byly děti úplně vedle a mnoha dalším, kteří pomohli i maličkostmi.

No a nyní již konečně něco málo o táboře 2014.
Přípravy začaly již v lednu a čím více se blížil termín odjezdu, tím více jsme se těšili a vymýšleli co ještě dodělat, ať se dětem líbí co nejvíce. Na tábor nás nakonec jelo 45 a mít místo, tak nás jede ještě více. Z toho bylo 30 dětí z celého Moravskoslezského kraje, dále s námi byly i dvě děti z jižní Moravy a jeden kamarád (již druhým rokem) z Rakouska.
Po celou dobu pobytu jsme s dětmi hráli táborovou hru zaměřenou na poznávání ryb, živočichů a rostlin, lov ryb, chov ryb, ochranu přírody a zároveň nejen na poznávání nádherné přírody, ale i na základy vodáctví a zacházení s loďmi na vodě.
Děti byly opět fantastické a velmi rády naslouchaly jak naším radám a tipům, tak i radám kolegů, kteří za nimi přijeli, jak postupovat v případě sportovního rybolovu tak i v trénování rybolovné techniky.
Při prvních jednoduchých testech jsme zjišťovali velké rozdíly ve vědomostech o rybářství a proto jsme se je snažili dětem co nejvíce vysvětlit. No a mohu směle říci, že po intenzivním vysvětlování humornou formou se vědomosti pomalu srovnávaly.
Co se týče lovu ryb, tak jsme povětšinu pobytu chytali kapry na položenou o průměrné váze 2 - 3 kg a velikostech okolo 50- 60 cm. Největšího kapra se podařilo ulovit ve velikosti 62 cm. Dále jsme se snažili naučit děti lovu na plavanou, zde jsme povětšinou chytali perlíny, plotice a cejny velké o průměrné váze 0,5 - 1 kg. Co se týče lovu dravců, tak jsme vyzkoušeli všechny dovolené a dostupné prostředky, ale mimo pár kusů úhořů a okounů, se nám vůbec nedařilo a to ani na přívlač, kterou jsme denně prováděli jak ze břehu, tak z lodí a nepodařilo se nám téměř nic ulovit.
Zároveň jsme děti, pevně věřím, naučili, že ne každou ulovenou rybu je nutné od vody odnést a že i puštění ryby po vyfocení může přinést velkou radost. Téměř všechny ryby, které jsme ulovili, jsme ošetřili a vrátili zpět do vody a dali jim svobodu.
Na závěr tábora jsme dětem udělali táborák, rozdali dárky, pasovali jsme je na rybáře a našim nejlepším jsme předali Bronzové rybářské Odznaky odbornosti.
Byly i věci, které se nepovedly, nebo se staly tak, jak jsme nechtěli. Ale to vše ustoupilo vždy do pozadí a kladné věci přebily to, co se nepodařilo.
Na závěr mi dovolte poděkovat všem vedoucím, a personálu za velmi kvalitní a profesionální pomoc při zajištění chodu tábora i za to že to se mnou VYDRŽELI.

No a úplně na závěr přikládám email, který mi přišel ihned po skončení tábora - vystihne snad vše -

"Pane Kratochvíl,
ráda bych poděkovala Vám a všem, kteří se podíleli na rybářském táboře. Díky za ochotu, čas, trpělivost i shovívavost.
Pokud by bylo možno, již nyní bych rezervovala synovi místo na příští rok.
Velké díky VŠEM!!!
Šárka Postupová

Tak, toto je jeden z emailů které jsme hned po táboře obdrželi, ale tenhle byl první.

Kraťas
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama