Srpen 2013

Úkol č.1

30. srpna 2013 v 19:29 | Kraťas |  Celoroční hra 2013 - 2014

První body do hry můžeš získat v pátek - co je to za rybičku???
Odpověď pouze písemně a tajně předat Kraťasovi
http://www.rybareni.com/images/pousteni/podoustev6.jpg

Zahájení kroužku

12. srpna 2013 v 19:50 | Kraťas |  Aktuality
Ahoj zahajujeme 6.9.2013 v 15.00 hodin. Kraťas

Pozor - kontaktujte mně ihned

12. srpna 2013 v 10:53 | Kraťas |  Aktuality
Ahoj všichni.
MO ČRS Havířov pořádá dne 7.9.2013 první závody v LRU na Těrlické přehradě.Prosím všechny - kteří se rozhodnou jet ať mně kontaktují do 24.8.2013.Nutné - kvůli zaslání přihlášky.

http://www.rybari-havirov.cz/images/stories/na-web/nahledy/zavod.jpgČeský rybářský svaz
MO Havířov
VÁS ZVE, NA 12. ročník soutěže o HAVÍŘOVSKÝ POHÁR
V lovu ryb udicí mládeže, která se koná dne 7. září 2013
Na sportovním revíru Těrlická přehrada (471 131 Stonávka 2A)
Propozice:
Soutěž je vypsána pro jednotlivce ve třech kategoriích:
do 15 let žáci / dívky
16 až 18 let junioři - chlapci, dívky
Závod proběhne ve dvou kolech.
ČASOVÝ PLÁN:
Prezentace 06:30 - 07:00
Losování prvního kola 07:0 - 07:10
Nástup do sektoru 07:10 - 08:10
Krmení 08:10 - 08:15
Průběh prvního kola 08:15 - 11:15
Přestávka, vážení úlovků, občerstvení 11:15 - 12:15
Losování druhého kola 12:15 - 12:25
Nástup do sektoru, příprava 12:25 - 13:10
Krmení 13:10 - 13:15
Průběh druhého kola 13:15 - 15:15
Vážení úlovku, vyhodnocení závodu 15:15 - 17:00
Je zakázáno používat patentky (krmení i lov)
Úlovek ušlechtilých ryb (kapr, amur, štika a candát) se do výsledků nezapočítává.
Každý soutěžící si může s případně ulovených ryb jednu ponechat tím, že si ji musí zapsat do svého osobního záznamu o úlovcích na povolence.
Ulovená štika nebo candát musí být okamžitě puštěn zpět do vody.
Závodník musí ryby uchovávat živé až do doby vážení.
Celkové povolené množství masových červů je ½ litru na jedno kolo. Povolené množství krmené (v mokrém stavu připravené k použití) je 5 litrů na jedno kolo.
Délka prutu pro všechny kategorie (žáci, dívky, dorost) dle fyzických dispozic závodníka, max. 11,5 m
Pořadatel si vyhrazuje právo, v případě nepříznivého počasí, na úpravy časového plánu podle aktuálních okolností! Dále si vyhrazuje právo připustit k závodu předem nepřihlášená družstva jen do kapacity závodních sektorů
Protesty proti porušování vypsaných propozic a výsledku závodu přijímá vedoucí závodu, nejpozději do ukončení závodu. Na pozdější protesty nebude brán zřetel. Protesty bude řešit vedoucí závodu a hlavní rozhodčí, spolu se všemi vedoucími závodních družstev.
Pořadatel si vyhrazuje právo podle okolností ceny sloučit, rozdělit, případně některé neudělit.
Informace o nádrži Těrlická přehrada:
Příjezd k revíru je přes Havířov směr na Český Těšín, u motelu Fridrich odbočit ke hřbitovu, dojezd až k vodě.
Prodej nápojů a občerstvení zajištěn. Stravné pro účastníky závodů je 50,- Kč na osobu.
Další informace o soutěži získáte na http://www.rybari-havirov.cz/ nebo na tel. č. 737 611 051 p.Marosz.
Přihlášky zasílejte nejpozději do 24. srpna 2013 na tel. č. 737 611 051 nebo na e-mail Maroszvlado@seznam.cz

Pohled zpět na tábor 2013

9. srpna 2013 v 11:54 | Kraťas |  Aktuality

Pohled zpět na náš tábor na Slezské Hartě.
Sraz v pátek na Bečkárně v 10,oo hod, za pomoci mých kamarádů a členů ČRS jsme naložili auta veškerým materiálem pro zázemí , k tomu doložili 85% proviantu a vyjeli směrem tábořiště Slezská Harta.
Ihned po příjezdu rychle vyložit auta, ať nemusíme platit zbytečně řidiče, horko je hrozné, po vyložení jdeme do vody. Po chvilce zchlazení jsem odpoledne společně s mými kamarády a známými, postavili zázemí pro náš pobyt. Kdo tam byl ví jaké bylo nesnesitelné horko. Večer jsme všichni nahodili ty naše pruty a kochali se klidem a krásou Slezské Harty. Poslední chvíle odpočinku před příjezdem účastníků. Probrali jsme taktický plán a byla zde půlnoc. Za chvíli je tu máme a tak rychle spát a načerpat ještě trošku sil.
Sobota - ráno už od 5,oo hod hrozné horko, stavíme bójky na označení krmných míst, přebíráme nádhernou základnu od našich kamarádů se skautského oddílu Poseidon. Čas rychlé běží a už dorazili první účastníci. Ve 14,oohod již všichni dorazili - ihned jsme je vyhnali se v tom příšerném horku do vodního živlu a my Tam skočili také. Následuje seznámení s prostorem tábořiště a poučením o chování se na táboře. Večer hurá na ryby. Chytili jsme několik úhořů a větší cejny. O půlnoci všichni spát.
A je tu neděle, budíček dle přání již ve 04,oo hod a světe div se - vstávají s obtížemi ale všichni. Hned první den první přednáška o lovu sumců , o systémech na lov sumců i s názornými ukázkami. Velké díky našemu kamarádu Petru Plisníkovi - děcka i dospělí nadšení a otázky se na něj jen hrnuli. Odpolední bojová hra o přežití - šerm ve vodě - vyřádili se všichni i dospělí.
Pondělí - ukázky použití lodí a názorná plavba na lodích, pro některé nezapomenutelný zážitek. Velká bojovka o jídlo. Celkem se povedla a ukázala se solidarita a dělba o jídlo. Jinak by jeden tým skončil pouze na chlebu a paštice a druhý by mněl hody. Pak se chytalo a chytalo a ryby nebrali, najednou se setmělo a hnala se na nás obrovská bouře, všichni ihned velmi rychle sbalili co mohli ,vítr nám poničil hangáry a zázemí , ale celkově se nám hlavní nápor bouře vyhnul a všichni obdivně sledovali v dálce oblohu kde se střídal blesk za bleskem.
Úterý - velký den pro naše kamarády Jarku a Arnošta, dnes budou oddáni. V 11,30 přijel místostarosta Bruntálu i s úředníci s matriky a přesně ve 12,00 hod začal civilní obřad. Po té následovaly svatební hody. Oddávající úředníci byli nadšeni a i novomanželé se rozplývali štěstím. Vše klaplo jako na drátku a tak se vše povedlo. Všechno jsme zadokumentovali a najdete na těchto stránkách v Galerii a Táborová svatba.
Středa - vstávalo se až okolo 8,00hod a všichni se hned řádně vykoupali. Velké horko a dusno. Ukázky se systému v lovu kaprů a jejich názorné ukázky. Odpoledne vybíjená s kamarády s vedlejšího tábora. Šli na nás velmi chytře, postavili proti našim klukům družstvo velmi krásných dívek a naší kluci prohlásili, že přece nemohou ty holky trefovat a celé utkání prohráli. Po té až do půlnoci lov ryb, někteří slabší jedinci odpadají a jdou již okolo 21,oo hod spát.
Čtvrtek - výprava na hráz přehrady a cesta dolů pod hráz k výpusti - nádherné místo na sledování mníků - je jich zde vysazeno velké množství - a i my mněli to štěstí že byli viděni. Po té všichni dorazíme do obchodu, kde někteří jedinci, kdyby mohli, vykoupí všechny nanuky a coly. Navštěvujeme rybářský dům a dokupujeme některé potřebné věci k rybařině. Odpoledne vyjíždějí všichni pod vedením zkušených učitelů na plavbu loděmi. Plánuje se návrat do hodiny nakonec se to protáhlo až na 3 hodiny. V podvečer jsme pozvali vedlejší tábor na naše představení pohádek o Perníkové chaloupce a Mrazíkovi. Všichni jsme se mohli uchechtat a pohádky se velmi povedli. Po té večerní táborák s hodnocením, upečení špekáčků kolik kdo sní a troškou zpěvu.
Pátek - začínáme nočními hrami - od 01,00 - 2,30 hod mají všichni dva budíčky a po té všichni povinně vstávají již ve 4,oo hod a už mně nemají rádi. Těch výmluv co jsem slyšel a protestních akcí co se vymyslelo. Dopoledne přívlač a výjezd na lodích - celkem to všechny uchvátilo a chtěli by jezdit stále. Odpoledne přijela skupina Holá Hop s Hrabyně a předváděla žonglování a používání obručí na cviky. Opět jsme se sešli s vedlejším táborem. Po té si mohli všechny děti tyto cviky vyzkoušet a zkoušení nemělo konce. Večer už toho mněli skoro všichni dost a tak se vyhlásil volný večer - asi 60% šlo spát a zbytek šel na ryb.
Sobota - den odjezdu. Všichni vstávají ve čtyři ráno - ještě na chvíli na ryby - a hned po snídani balení a úklid tábora. V 10,00 hod už všichni na cestě domů.
Toť vše co mohu napsat k táboru 2013.
Hodnocení tábora zase příště.
Kraťas

Konec soustředění.

3. srpna 2013 v 20:11 | Kraťas |  Aktuality
Krásný večer pro všechny.
Právě jsem do sekce galerie uložil fotografie - Tábor 2013 a Fotografie Táborová svatba 30.7.2013.Povídání o táboře dodám do týdne a postupně i fotografie od kolegů až mi je pošlou.
Přeji krásný zbytek léta.
Kraťas