Prosinec 2010

Konec roku

18. prosince 2010 v 20:35 Aktuality
veselé vánoce
Příjemné prožití vánočních svátků a pohodový vstup do nového roku 2011 přeje všem dětem kroužku mládeže, rodičům a partnerům výbor a vedoucí mládeže MS Poruba 1.

Sumář

10. prosince 2010 v 7:36 | Honza Hořínek |  Aktuality
Čas nezadržitelně letí. Blíží se vánoční svátky a oslavy nového roku, ale jak už to v životě bývá s radostmi jsou spojeny také starosti a hlavně rybářské povinnosti. Na přelomu roku končí platnost našich povolenek a nejpozději do 15.ledna 2011 je třeba odevzdat vyplněný úlovkový sumář. Nesplnění této povinnosti může mít za následek nevydání povolení k lovu.
Zbytečným problémům můžeme předejít tento pátek 17. prosince.
Sebou si vemte členský průkaz, povolenku k lovu a rybářský řád. Společně vyplníme sumáře a vše vám potvrdíme do členského průkazu.

Znovu připomínám,že tento pátek 17.prosince máme poslední kroužek v letošním roce. V tom novém roce 2011 se sejdeme až 7. ledna.

Listopadové Bečkárenské závody 17.11.

9. prosince 2010 v 21:12 | Radim |  Závody
Ráno jako obvykle přijíždím mezi posledními, rychle vytahuji věci z auta a už se hrnu za ostatníma na boudu. Kluci už mají vše připraveno, je namícháno krmení, které je spravedlivě rozporcováno, je uvařen horký čaj s rumem (tedy vlastně s rumovou trestí) a už mám vylosován i sektor, máme poměrně dobré místo - pěkně zastrčené v rohu rybníčku, takový malý forhont.

Každý z vedoucích chytá ve dvojici s některým z dětí. Já dnes budu chytat s Lukášem, takže chceme všem ukázat jak na ně a s přehledem vyhrát. Po příchodu do sektoru vše rozbalujeme, navazuju si jeden match prut - je bezvětří, takže na naše vyhlédnuté místo vzdálené od břehu cca 15 metru bez problému dohodím se splávkem o nosnosti 1g. Návazec dávám 0,10mm a háček vel.16, chci ze začít trochu jemněji, protože nevěřím, že ryby půjdou ,,na hod'' a bude potřeba z vody vytěžit každý záběr. S Lukášem se domlouváme kdo kde bude chytat a krmíme dvě místa, jedno přímo před námi na 15 metrech, kde házíme základní krmení a jedno asi dva metry od kraje u vrbiny rostoucí z vody, tady krmíme dvěma malýma kuličkama. Na háček dávám dva červy a čekám na signál začátku závodu. Nahazuju hned po signálu a obratem proměňuji rychlý záběr - malá plotička. Lukáš má taky záběry, ale má větší háček a hrubší montáž, tak se mu malé ryby nedaří zaseknout, zatím montáž neměníme s tím, že bude čekat na velkou rybu. Záběry pomalu ztrácejí na intenzitě a asi po hodině lovu jsme bez záběru úplně. To ale neplatí pro ostatní, každý má už alespoň jednoho kapra, jen my stále zůstáváme u sardinek. Tímto stylem chytáme až do konce, stále bez velké ryby, pouze malé rybky.

Po zvážení úlovků má nejvíce dvojice Filip a p.Mužík, druzí skončili David s Michalem a jako třetí se umístil Radim a Marcel. Každá dvojice dostala hodnotné ceny, takže domů nikdo nešel s prázdnou. Všichni si také odnesli pěkného kapříka. Po celkovém ukončení byl pro všechny připraven opravdu vynikající guláš, takže i zimou zkřehlí lovci se zahřáli.

Myslím si, že se tento malý závod v pohodovém duchu povedl, všichni jsme si pěkně zachytali. Na to, že bylo 17.11., bylo i poměrně pěkné počasí. Velké poděkování samozřejmě patří Milanovi Kratochvílovi, Honzovi Hořínkovi a Honzovi Skurovi, kteří tento závod zorganizovali. A myslím si, že se už určitě všichni těšíme, až si tento závod zopakujeme příští rok.