Květen 2010

28.5. - trénink

27. května 2010 v 20:18 | Ráďa |  Tréninky
Takže na trénink si vemte vše co potřebujete na chytání (tzn. pruty, háčky, splávky atd...) Ještě si nezapomeňte červy, ať máte na co chytat.Krmení zajistím...

Trénink se ruší

20. května 2010 v 10:53 | Honza |  Tréninky
Kvůli nepříznivému počasí se trénink ruší. Vy co bydlíte kousek od Bečkárny, tak víte jak to tam vypadalo, pro ty z vás, co neví, budu se snažit zde umístit nějaké fotografie.

Pro závodníky Zlaté udice

8. května 2010 v 17:08 | Honza |  Závody
Pro ty z vás, kteří náhodou ještě nemají doma otázky a odpovědi, tady vám dávám odkaz, kde si je můžete stáhnout. Zde klikni pro testy zlaté udice pro rok 2010

Stačí kliknout na výše uvedený odkaz a poté se vám ukáže soubor v pdf. Klikněte v levém horním rohu - vedle dvou modrých šipek na ikonu diskety a tím se vám otevře okno, kam chcete uložit daný sobour. Takže už se můžete učit všichni.

Pokud byste něměli ještě něco k rybolovným znalostem nebo byste si chtěli vyzkoušet jak na tom jste pak klikni zde - stránky ZU.
Nahoře v záložkách si můžete měnit zda se chcete učit rostliny, ryby, živočichy, nebo zda si chcete vyzkoušet jak na tom jste.

Teď je to jen na vás. Všechno jsem vám dal k dispozici, tak ne že se pak budete vymlouvat, že jste něco neměli. Máte týden na to se to naučit. Jak jsem vám říkal, pokud budete chtít uspět, naučtě se to na 100%. Jak testy, tak poznávání ryb, rostlin i živočichů - je to nejdůležitější část závodů. Pokud se vám nepodaří zachytat a nenahážete, zde můžete nasbírat cenné body. Nebojte vy to zvládnete. Hlavně se z toho nestresujte, že něco neumíte. Hlavu vám neutrhnem, pokud uvidíme, že jste se na to nevykašlali. Takže hodně štěstí při učení a ve středu na tréninku ahoj - jo zřejmě půjdete potrénovat na odru.

REVIEW- 3 stateční a 3 poháry, aneb první letošní závody na Zámečku

8. května 2010 v 16:40 | Honza |  Závody
Zima pominula a všichni se těšili už na to, jak si pořádně zachytají. První možností změřt své síly a ukázat ostatním svůj um, měli naši mladí rybáři 17.4. 2010 na Zámeckém rybníku v Ostravě-Porubě, kde se konal 3. ročník závodů v LRU pro mládež.
zámecký rybník
Nejen kvůli omezenému počtu startovacích míst na zámeckém rybníku, ale především díky tomu, že naši svěřenci ještě neměli splněné své povinnosti a nezískali platnou povolenku pro rok 2010, vydali jsme se bojovat s třemi statečnými - za žáky to byli David Hajduček, který zde absolvoval své první závody v kariéře, dále Honza Mokroš (už má na svém kontě umístění na stupních vítězů), no a za dívky to byla Kristýna Hořínková, která má doma také sbírku pohárů.
     Předpověď počasí slibovala na sobotu docela pěkné počasí, ale celé dopoledne a především ráno tomu vůbec neodpovídalo. Byla pěkná zima a nepříjemný vítr způsoval to, že se někteří závodníci věnovali spíše rozhýbání ztuhlých končetin, než rybolovu. První kolo dopadlo pro nás úspěšně, všcihni 3 stateční nachytali a zařadili se na přední příčky. Připomenu, že tyto závody se liší od ostatních tím, že se sčítají body za délku ryby, nikoliv za váhu. 
     Teď už zbývalo nepokazit druhé kolo a mohli jsme se těšit na první úspěchy v letošní sezóně. Jak tomu tak bývá, v druhém kole se rybám už moc z vody nechce a proto jsou úlovky téměř nulové. Naši svěřenci si ale našli způsob jak dostat alespoň pár ryb na břeh a to jim zajistilo konečná umístění na stupních vítězů a také pěkné ceny a poháry do sbírky.

Tyto závody ukázaly, že by se letošní závodní sezóna mohla pro naši skupinu vyvíjet dobře. Takže všem třem děkuji za předvedený výkon a gratuluji.
Konečné umístění:
Hořínková Kristýna: 2. místo - kategorie dívky
Mokroš Jan: 2. místo - kategorie žáci
Hajduček David: 3. místo - kategorie žáci

Pzn. foto ze závodů zde dodám, až mi je Vojta pošle - že Vojto:)Trénink 7.5.

7. května 2010 v 11:36 | Honza |  Tréninky
Trénink bude opět od 14:30 do 17:00

Příští víkend je zlatá udice, proto se na ni musíme dobře připravit.

Na ZU náš tým pojede reprezentovat:
Vojta
Honza Mokroš
Radim
David
Kristýna
Tereza?

Jinak pokud někdo chce, může se ZU taky zúčastnit - např. Honza Lubojacký, Martin,