Ostravice jak ji málo kdo zná

8. listopadu 2009 v 18:25 | Tomáš Kyselovský |  Lov ryb udicí (LRU)
Po páteční procházce na soutoku Odry s Ostravicí jsme se rozhodli, že se podíváme na naše oblíbené místo v centru Ostravy. Dalas, Kouč a já jsme se sešli přímo pod Síkorovým mostem. Oproti včerejšímu slunečnému dni nám počasí nepřeje a sem tam zaprší.
To nás ovšem nemůže odradit a Dalas už prohazuje boloňku proudem. Jeho první zaseknutá parma svědči o tom, že by jsme si dnes mohli zachytat. Kouč volí svou oblíbenou taktiku a do vody putuje pár koulí krmení s červy na vzdálenost deseti metrů. Netrvá dlouho a v podběráku končí další parma.
Dělám pár fotek, rybu vracíme zpět do vody a mezi tím Dalas zdolává nádhernou ostroretku. Já volím místo nad Koučem a prohazuji splávek u druhého břehu, hodně úspěchu tam nemám. A protože dnes mám fotoaparát u sebe já, dělám klukům osobního fotografa. Je mi čest nafotit ty nádherné bojovníky a vypadá to, že dnes se k chytání moc nedostanu.
Dalas je dnes dobře naladěn, jeho boloňka se opět ohýbá k vodě a brzda se hlasitě rozjíždí. Myslím že Ostravice opět ukázala co skrývá a právem patří mezi naše oblíbené revíry....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama