Listopad 2009

Trénink 20.11.

19. listopadu 2009 v 12:12 | Honza |  Tréninky
Zítra budeme ještě na Bečkárně, počasí nám přeje, tak toho musíme využít. Dokud bude solidní počasí, budeme trénovat na bečkárně, ať si natrénujete chytání. Tělocvičnu už máme domluvenou, takže se časem zase přemístíme tam. Naučte se dalších 15 otázek (tuším 65-80). Já bohužel zítra nebudu, ale kluci s vámi projdou otázky a pokud uspějete, tak si zahrajete.
A pro zlobivce mám novinku: práce je na bečkárně dost, takže pokud budete dělat nepořádek, kluci vám dají něco na práci, abyste se nenudili. Tak se mějte krásně a ať něco chytnete.

Ostravice jak ji málo kdo zná

8. listopadu 2009 v 18:25 | Tomáš Kyselovský |  Lov ryb udicí (LRU)
Po páteční procházce na soutoku Odry s Ostravicí jsme se rozhodli, že se podíváme na naše oblíbené místo v centru Ostravy. Dalas, Kouč a já jsme se sešli přímo pod Síkorovým mostem. Oproti včerejšímu slunečnému dni nám počasí nepřeje a sem tam zaprší.
To nás ovšem nemůže odradit a Dalas už prohazuje boloňku proudem. Jeho první zaseknutá parma svědči o tom, že by jsme si dnes mohli zachytat. Kouč volí svou oblíbenou taktiku a do vody putuje pár koulí krmení s červy na vzdálenost deseti metrů. Netrvá dlouho a v podběráku končí další parma.
Dělám pár fotek, rybu vracíme zpět do vody a mezi tím Dalas zdolává nádhernou ostroretku. Já volím místo nad Koučem a prohazuji splávek u druhého břehu, hodně úspěchu tam nemám. A protože dnes mám fotoaparát u sebe já, dělám klukům osobního fotografa. Je mi čest nafotit ty nádherné bojovníky a vypadá to, že dnes se k chytání moc nedostanu.
Dalas je dnes dobře naladěn, jeho boloňka se opět ohýbá k vodě a brzda se hlasitě rozjíždí. Myslím že Ostravice opět ukázala co skrývá a právem patří mezi naše oblíbené revíry....

Zima nebo mráz, my jsme tady zas

4. listopadu 2009 v 11:53 | Honza |  Tréninky
V pátek bude trénink normálně klasicky na Bečkárně. Pokud bude nepříznivé počasí, budeme uvnitř v teple a po zkontrolování vašich znalostí se koukneme na netradiční kaprařinu. Přinesu vám pěkný film, takže se na ně kouknem. Přineste si jen psací potřeby. Naučte se dalších 5 otázek z testů - čili otázky 45-50 a zároveň si zopakujte všechny předchozí. Uděláme výběr z těchto otázek. Tak se mějte suprově a posílejte fotky!(na mail: mo.poruba1@seznam.cz)